INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> Koło Naukowe Wspólna Przestrzeń

Koło Naukowe Wspólna Przestrzeń

Koło Naukowe Wspólna Przestrzeń

Wydział Artystyczny

Uniwersytet Zielonogórski

Instytut Sztuk Wizualnych

ul. Wiśniowa 10

65-517 Zielona GóraOd 2019 w Instytucie Sztuk Wizualnych działa Koła Naukowego Wspólna Przestrzeń. Jego główną ideą jest wspieranie projektów studenckich, które opierają się na wspólnym działaniu.
Pierwszy z projektów, od którego powstała nazwa „Wspólna przestrzeń” realizowany był w ramach Dni Kultury Studenckiej BACHANALIA i zwieńczony został wernisażem, który odbył się 22 maja 2019. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia była integracja studentów Instytutu Sztuk Wizualnych kierunku Sztuki Wizualne oraz Instytutu Muzyki - Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Muzycznych. Kolejne przedsięwzięcie to wyjazd członków koła w kwietniu 2019 roku do Cieszyna w ramach projektu artystycznego „Dialog”. W tym czasie odbył się tam wernisaż prac studentów i wykładowców Instytutu Sztuk Wizualnych w Galerii 36,6. Podczas wyjazdu członkowie koła mieli okazję zwiedzić Cieszyn oraz różne pracownie Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego a także spotkać się z wykładowcami i studentami tamtejszej uczelni. Na przełomie 2019 i 2020 roku studenci postanowiliśmy powołali do życia projekt „Ogród Sztuki”, którego głównym celem była integracja społeczności studentów i pracowników poprzez rewitalizację patio Instytutu Sztuk Wizualnych. W trakcie pandemii i pracy zdalnej w 2020 roku powstał projekt „Kapcie Łapcie”, który z dystansem i w sposób humorystyczny przedstawiał sytuację izolacji i pracy zdalnej. W 2022 roku na fali wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie studenci działający w kole zorganizowali kiermasz prac studenckich a cały jego dochód został przeznaczony na cele uchodźcze. W ramach tego projektu w późniejszym terminie została zaproszona do ISW młodzież z Ukrainy ucząca się w SP 18 w Zielonej Górze aby wraz ze studentami stworzyć mural, który znajduję się na murze okalającym teren Instytutu.

Na poniżej stronie znajduje się zdjęcia oraz więcej informacji na temat wymienionych projektów:

Spektrum tematyczne projektów jest bardzo duże. Zapraszam do współpracy wszystkie osoby, które chciałyby aktywnie i twórczo wspólnie działać.

Opiekun Koła Naukowego Wspólna Przestrzeń: dr Patrycja Wilczek-Sterna