INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> MEDS Silesia Revival 2021

MEDS Silesia Revival 2021
Rozpoczynamy nabór uczestników 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2021!
Termin warsztatów: 14-29 sierpnia 2021
Lokalizacja: poprzemysłowe tereny Górnego Śląska, m.in. Tychy, Katowice,
Dąbrowa Górnicza.

JAK APLIKOWAĆ?
Przygotuj pracę wstępną, której tematyka dotyczyć będzie jednego z wybranych obszarów: - EKOLOGIA - REWITALIZACJA - SPOŁECZEŃSTWO.
Forma, treść, technika – dowolna.

MEDS Silesia Revival 2021
„Revival”, hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk, nadających mu niepowtarzalną i powszechnie rozpoznawalną tożsamość. Od wielu lat region ten przeżywa stopniową transformację, stając się centrum kultury i nadając nowe znaczenie charakterystycznemu dla siebie krajobrazowi. Jednym z głównych wyzwań warsztatów będzie sprowokowanie idącej za transformacją regionu zmiany jego wizerunku w mentalności społeczeństwa oraz przywrócenie do życia zapomnianych przestrzeni.

Przez dwa tygodnie uczestnicy będą pracować w grupach pod okiem doświadczonych tutorów. Na początku warsztatów uczestnicy wybiorą projekty, w których udoskonalenie i wykonanie będą zaangażowani.
Warsztaty MEDS tworzą ludzie, którzy każdego roku przyjeżdżają z całego świata, żeby podzielić się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin designu. Szukamy osób o otwartych umysłach, zamiłowaniu do ciągłego zdobywania wiedzy i pasji tworzenia.

Każda grupa wraz ze swoim tutorem będzie pracować nad powstaniem projektu i jego dokumentacją, która zaprezentowana zostanie podczas kończącej warsztaty wystawy.

Termin nadsyłania prac: 17.05-06.06
Opłata rejestracyjna: 270 €, po otrzymaniu maila z informacją o zakwalifikowaniu.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę lub zaobserwuj
naszego Facebooka i Instagrama