INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> ARCHI-PRZYGODY

ARCHI-PRZYGODYProjekt Archi-przygody podsumowany.

Program cyklu Archi-Przygód rozpoczął się w styczniu 2018 roku, a w maju czas na podsumowanie. Cykl został zrealizowany przez Koło Projektowe UZ - Zakład Architektury Wnętrz i Rzeźby Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz zielonogórskie Miejskie Przedszkole nr 34 i w ramach programu Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Lokalny finał Ogólnopolskiego Programu Narodowego Centrum Kultury ARCHI-PRZYGODY odbył się w Zielonej Górze 11 maja 2018 w MP nr 34 w Zielonej Górze.

Na finalnych warsztatach brały udział dzieci z rodzicami, studentki i kadra. Stworzyli NASZE MIASTO przy pomocy makiet wykonanych przez dzieci w ramach projektu. To podsumowanie cyklu 10 zajęć rozwijających kreatywność, umiejętności analizy i konstrukcji, odczuwanie form, architektury w ramach Programu Archi-przygody.
Główne założenia programu skupiały się wokół: sensorycznego nabywania przez dzieci świadomości przestrzeni, którą zamieszkują i w której funkcjonują, kształtowania w dzieciach zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych.
Program miał na celu rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej, promowanie świadomości społecznej, rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, propagowanie twórczego myślenia, nabywanie kompetencji językowych i komunikacyjnych, poszerzanie słownictwa w zakresie dotyczącym architektury.
W ramach Programu Archi Przygody cykl warsztatów przeprowadziły studentki architektury wnętrz we współpracy z dwoma placówkami przedszkolnymi:
- Kinga Skupień w Miejskim Przedszkolu nr 34 w Zielonej Górze, dzięki współpracy z panią Magdaleną Ratajczak, wsparcie: Jagoda Topolan, Katarzyna Ulanowska i studentki I roku architektury wnętrz.
- Paulina Dawidowska w Niepublicznym Przedszkolu "Wesołe Przedszkolaki" w Chojnicach.
Koordynator i opiekun z UZ - Joanna Legierska-Dutczak.
Szkolenia, scenariusze zajęć i materiały - Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach ogólnopolskiego Programu Archi-przygody, więcej informacji:
http://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/archi-przygody/o-projekcie
Relację z wydarzenia nadało Radio Zachód:
http://www.zachod.pl/audycja/archi-przygoda-szkola-wiejska-teatr-rodzicow/

 


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra