INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> KOMIX KOSOBUDKI / 3 EDYCJA

KOMIX KOSOBUDKI / 3 EDYCJAKOMIX KOSOBUDKI - 3 EDYCJA
WARSZTATY KOMIKSU I ILUSTRACJI

PROWADZĄ: prof. UZ. Magdalena Gryska, Szymon Teluk

TEMAT: Kolor w komiksie i ilustracji 30 czerwca - 2 lipca

Warsztaty adresujemy do osób, których droga jest nierozerwalnie związana z komiksem i ilustracją oraz adeptów, którzy chcieliby poczynić pierwsze kroki w ww dziedzinach. Zapraszamy również każdego kto rysuje,maluje,tworzy komiksy i ilustracje lub prace koncepcyjne na potrzeby gier i filmów. Wcześniejsze doświadczenie nie ma znaczenia. Wśród osób uczestniczących spodziewamy się także absolwentów i studentów kierunku Ilustracja i komiks z elementami concept art na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Kursu komiksu i podstaw ilustracji organizowanego od 4 lat w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Jeśli się zastanawiacie czy podjąć kształcenie w tym kierunku można będzie poradzić się absolwentów oraz zapytać o szczegóły prowadzących.

Warsztaty odbędą się w odludnej osadzie w województwie Lubuskim, w ośrodku plenerowym KOSOBUDKI 3

www.facebook.com/Kosobudki-3

Szczegóły dotyczące dojazdu w linku.W razie potrzeby wyjedziemy po Was do Świebodzina lub Zielonej Góry

Podczas warsztatów będziemy kompleksowo zajmować się tematem koloru w komiksie i ilustracji, a także ich korespondencji z kilkusetletnią historią malarstwa. Wiedza z tego zakresu to stosowanie gam barwnych, temperatury koloru, akcentów kolorystycznych, łamanie barw i ich zestawianie ze sobą według różnych zasad i pomysłów. Ćwiczenia analityczne i z wyobraźni zestawimy z obserwacją z natury. Zagadnienia te omówimy szczegółowo podczas wykładów i pokazów.

Ćwiczenia praktyczne będą obejmowały : dokładne poznanie narzędzi malarskich – od kredki, przez farby kryjące do techniki olejnej oraz pędzli, szpachelek itp, nauka mieszenia farb w celu uzyskania określonych efektów i zagospodarowanie palety, stosowanie laserunków i impastów, praca farbami laserunkowymi - akwarela i farbami kryjącymi – akryl/tempera, stosowanie koloru w kadrze w celu wyeksponowania przestrzeni i światła, dobór gam barwnych w ilustracji i ich dostosowanie do nastroju oraz wieku odbiorcy, wyodrębnianie kluczowych momentów w sacenach za pomocą koloru, malowanie postaci i przedmiotów w celu uzyskiwania efektu trójwymiarowości i realizmu.

Przewidujemy także indywidualne omówienie prac uczestników, które przywiozą ze sobą (do czego zachęcamy).

Po kolacji część integracyjna i pokazy filmowe. Podczas pleneru dostępna będzie także biblioteka kilkuset komiksów, arcydzieł komiksu polskiego i światowego.

Startujemy w piątek o godzinie 20:00 ale pierwszych gości spodziewamy się już od 18:00. Kończymy w niedzielę o 14:00. W cenie pleneru wyżywienie i nocleg. Posiłki wegetariańskie - dwa śniadania, dwie kolacje i obiad. Noclegi na piętrze w dwóch pokojach 5 osobowych i wspólnej sali noclegowej (6 miejsc). Prosimy o zabranie śpiworów.

W piątek 30.06 przed plenerem, około godz. 11:00 odbędzie się także otwarcie wystawy końcoworocznej prac studentów ISW, na które serdecznie zapraszamy. Instytut Sztuk Wizualnych , ul. Wiśniowa 10, Zielona Góra

koszt całości: 240zł za os. limit uczestników: 15 (min. 10)

Zapewniamy materiały malarskie dla tych co mają problem z ich zorganizowaniem ale prosimy w miarę możliwości o zaopatrzenie się w duże bloki techniczne, komplet farb akrylowych lub temperowych (ok 8-12 tubek), komplet szczecinowych lub nylonowych płaskich pędzli o min 4 różnych szerokościach. Ubranie robocze lub fartuch długi.

Jeśli ktoś woli kupić farby akrylowe lub temperowe na sztuki prosimy o zaopatrzenie się w zestaw kolorów: cytrynowy żółty, ciepły żółty, niebieski-ultramaryna, niebieski-błękit pruski, czerwień-cynober, czerwień-karmin, biel, czerń

Adres: Kosobudki 3 , gmina Łagów , powiat Świebodziński, woj, Lubuskie

ZAPISY I INFORMACJE: aeroplan@wp.pl , ilość miejsc ograniczona

RELACJA Z KOMIX KOSOBUDKI EDYCJA 1 i 2 TUTAJ:

www.facebook.com/ilustracjaikomiks/

Plener odbywa się pod patronatem:
Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu

 

 

Zmień na język polski Change language to English

WYSTAWA
Informator ISW

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra