INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Ewa Zawadzka / MATERIA CISZY

Ewa Zawadzka / MATERIA CISZY
W poniedziałek 5 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 71 odbędzie się wernisaż wystawy prof. Ewy Zawadzkiej z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka zaprezentuje malarstwo i fotografię z cyklu „Materia ciszy”. Kuratorką wystawy jest dr Janina Wallis, współpraca inż. Małgorzata Sawicka. Wystawę można zwiedzać od 5 czerwca – 30 września 2017. Serdecznie zapraszamy.

Ewa Zawadzka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Grafik w Katowicach (1971-1976); dyplom w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Andrzeja Pietscha. Pedagog w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Artystycznym (1986-2010); w latach 1995-2000 prowadziła pracownię grafiki w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 1999 roku otrzymała tytuł profesora zwyczajnego.

Obecnie wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie od 2004 roku prowadzi Pracownię Działań Multigraficznych w Katedrze Grafiki Warsztatowej; pedagog w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na Wydziale Grafiki i Wydziale Architektury Wnętrz.

Była członkiem rady programowej i komitetu organizacyjnego Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, kuratorem Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach oraz komisarzem polskiej sekcji na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Lubljanie (Słowacja, 1999) i Miszkolcu (Węgry, 2002).

Jest członkiem rady programowej Festiwalu Ars Cameralis w Katowicach oraz Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki w Sosnowcu.

Od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jej działania artystyczne obejmują malarstwo, grafikę, rysunek oraz fotografię. Laureatka wielu nagród na międzynarodowych triennale grafiki.

Jej prace znajdują się w wielu znaczących kolekcjach sztuki na świecie. Mieszka w Sosnowcu.

„Myślę, że w mojej twórczości wiele rzeczy dzieje się intuicyjnie. Od rysunku, który lubiłam, przeszłam do grafiki - angażując się w taki sposób wypowiedzi na wiele lat, choć z wieloma sukcesami. Do momentu, kiedy poczułam, że potrzebuję nowych wyzwań, przygody, walki z innym - nieznanym mi tworzywem. Od kilku lat dobrze się czuję w obszarach malarstwa - głębokich strukturach, monochromatycznym, ale jednak kolorze, oraz w dużych formatach. A to było mi potrzebne - syntetyczne, monumentalne kompozycje" - mówi Ewa Zawadzka.

 

 

Zmień na język polski Change language to English

WYSTAWA
Informator ISW

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra